Úvod

Aukce zde na stránkách

Založil :Admin

Protože už nevím jak jinak upozornit na tento vzniklý problém, byl bych rád, kdybyste se alespoň sem vyjádřili zda ano či ne. Rád bych věděl, zda se mám o něco pokoušet, nebo je má námaha zbytečná.
Téma k případným návrhům je vytvořeno zde: http://www.trabime.cz/trabi.php?id=6&sid=3&tid=2557

Jste pro zavedení Aukcí na těchto stránkách ?
 
Ano
Ne
 
Hlasování ukončeno !

Výsledky hlasování

celkem hlasovalo : 105 lidí
počet hlasů : 105

Ano 45 (43%)
Ne 60 (57%)

[Zpět]

Komentáře :

 
13.06.08 - 01:26 Pappe [odepsat]
To Marc: Hlasování už je delší dobu ukončené.

 
10.06.08 - 15:49 Marc [odepsat]
Aukce! no jestli mohu tak řeknu svůj názor! Je to sice hezká věc ale je lepší když si každý řekne cenu jakou chce a jakou si představuje a nebudou dohady!když bude víc zájemců tak ať se prodávající dohodne s ním! Pokud de o aukci tak když jsem neco schálen na AUKRU tak to byla předháněná a pak jsem zjistil že některé věci bych sehnal levnější! Toto je můj názor já říkám že ne! Ale nechám to na Vás! Děkuji

 
19.12.07 - 14:26 Skippy [odepsat]
To Zuziiik:
Máš svatou pravdu Zuzko.
Nejen že se to tady hádá, ale navíc by si pak lidé ještě začali závidět a pomlouvat se navzájem, viď?

V tom případě ti ale musím oznámit že to se tady už stejně děje, takže je to vlastně úplně jedno. Jen sis toho asi doteď nevšimla.

 
19.12.07 - 13:25 Zuziiik [odepsat]
To Dav.: tak jasně, chápu, že se to tu hádalo vždycky.....ale tohle už trochu zabíhá za hranice klábosení o tom,který brzdy jsou lepší. může to skončit špatně....

 
19.12.07 - 13:24 Zuziiik [odepsat]
To Dáda: no samozřejmě, ještě aby to bylo jinak

 
18.12.07 - 23:18 majkl_bb [odepsat]
To Krteczek: No to mě pos..(pokakej)... Zelenej maže zelenýho.

To Skippy: I kdyby, nechápu, co je komu (komoušům) do toho.

 
18.12.07 - 18:11 Dádoslav [odepsat]
Krteczek: nevhodné poznámky

 
18.12.07 - 10:02 Skippy [odepsat]
To majkl b.b.:
Záleží na tom čemu říkáš "v takové míře".

Rozhodl jsem se prodat díly které jsem postupně během tří let pracně sehnal. Jediná veliká chyba byla že jsem se rozhodl to prodat všechno najednou a to někteří prostě nepřenesli přes srdce. Kdybych nabídl jednu nebo dvě věci, tak by se tomu nikdo nedivil. Oni si asi všichni myslí že jsem to dostal zadarmo nebo našel na půdě a teď na tom kdovíjak nevydělám.

Jo jo, lidská blbost a závist dokáže udělat pěkný zle...

 
15.12.07 - 15:55 Dádoslav [odepsat]
To majkl b.b.: hele ale me aukce nevadí :-) já jsem pro aukce :-) a nikdy jsem je nezpochybnil. to o tech příspevcích nerozumim. jak jsem psal, nevenoval jsem se tomu tématu, protože to je jen samé obvinování a osočování

 
15.12.07 - 14:22 Dav. [odepsat]
To majkl b.b.: presne tak, staci nechat to jak to je a kdo nechce tak jak uvidi slovo aukce tak zavre oci a zacne rychle klikat at to rychle zmizne

 
15.12.07 - 14:07 majkl_bb [odepsat]
To Dáda: Však taky nikdo nežádá oficiální aukce. Úplně by stačilo tolerovat to, co udělal Skippy a před ním někteří jiní, jen ne v takové míře. Tenkrát to nikomu nevadilo. Já sám jsem tady na stránkách prodal tímto způsobem víc věcí. A tys nakoupil, že?
A příspěvky typu, že se každou chvíli budou jednotlivý příhozy ukazovat v nečtených teda neberu. Když mě něco nezajímá, nečtu to! Od toho tam je ten nadpis.

 
14.12.07 - 21:38 Dav. [odepsat]
To Zuziiik: pletes se v tom ze se to tu posledni dobou hada, tady se to hadalo vzdycky, od zarezlych sroubu pocinaje a ted aukci konce

 
14.12.07 - 18:36 D-D-D [odepsat]
To Kryšot: Odklepnuto.cz je menší, než Aukro.cz, ale zase je údajně vše bez poplatků.

 
14.12.07 - 18:33 Dádoslav [odepsat]
bohužel jsem vubec tento problem zde na stránkách nesledoval, tak jestli se to tu řešilo tak se omlouvam za OT, ale mám pocit, že klasická inzerce nemusí mít žádné stanovi, pravidla ani ohlášení. Aukce už je tym prodeje, který mám pocit musí být zaštítěn nějakou živností... ale třeba se pletu.
jinak Zuzanka má opět pravdu Zuzanko, jsi nejlepší

 
14.12.07 - 14:45 gabare [odepsat]
[e-mail]
To Zuziiik: Svatá slova TETA

 
14.12.07 - 14:12 Zuziiik [odepsat]
Jak to tak zdálky sleduju, tak zjišťuju, že původně tento web byl pro lidi, kteří měli společnou lásku - trabanty. Poslední dobou pozoruju jen neustálý hádky a podobně.
Co se aukcí týče, byla bych pro, aby každý, kdo chce prodávat na aukci, prodával jinde a vložil odkaz na tyto stránky. Bylo by to nejlepší a všichni by si přišli na svý. Pokud někdo chce něco prodat, ať to dá do inzerce, pokud chce dražit, ať draží na tomu určených serverech, na které může dát svůj odkaz, aby o tom kamarádi trabanťáci věděli.

No nazávidím zeleným mužíčkům jejich rozhodování, nechtěla bych být v jejich kůži.

 
14.12.07 - 11:50 Kryšot [odepsat]
hlasuju ANO...kde jinde by měly být aukce na IFA věci než na těchto stránkách? sice jsem regostrován na aukru a občas tam nakoupím nebo prodám, ale tady by to bylo o dost jednodušší...navíc jsem ani nevěděl, že je nějaký server odklepnuto.cz :-D asi se tam mrknu :-)

 
14.12.07 - 11:33 KurvikCv [odepsat]
To Ondra Ptak: Podle toho..jak to vypadá..dostane srp,kladivo a řád práce

 
14.12.07 - 11:25 Ondra Ptak [odepsat]
To Admin: Jen tak pro zajimavost. Kdy bude koncit hlasovani? A co dostane ten posledni co prihodi posledni?

 
14.12.07 - 11:19 KurvikCv [odepsat]
To D-D-D: Naprostá pravda...už jsem to stejný psal někde níž Právě jsi v očích "kapitalistů" strašlivý komunista

 
14.12.07 - 08:34 D-D-D [odepsat]
To majkl b.b.: Zatím to tady fungovalo tak, že kdo první napsal, že věc bere za navrženou cenu, ten ji dostal. Uteklo mi tak plno věcí, o které jsem měl zájem a dal bych za ně i víc, ale už jsem kupce nepřeplácel. Vždy se napsalo: Jsem další zájemce, když první odpadne. Podívejte se všichni, kdo si to už nepamatujete, do starší inzerce! Občas to někdo přepískl, chtěl za díl, či cokoliv jiného cenu příliš vysokou a pak přišla ke slovu dražba, ale obrácená, holandská - prodávající postupně cenu snižoval, až se někdo chytil. Byl bych pro to, v tomto duchu prodej zde na stránkách zachovat. Kdo si myslí, že má vzácnost a chce na ni vytřískat co nejvíce, mohl by bezplatně vystavit věc na Odklepnuto.cz a sem do zvláštní rubriky na to dát odkaz. Tím by tady na stránkách byla zachována rodinná atmosféra a přitom by byla možnost cokoliv vydražit a všem tady o tom dát vědět. A kontrolní mechanismy pro nákup a prodej jsou už na Odklepnuto.cz zavedeny, takže by nebylo potřeby je znovu vymýšlet a přidávat sem na stránky.

 
13.12.07 - 23:14 majkl_bb [odepsat]
To Admin: Pokud budu prodávat trabanta, napíšu, že je cena 5.000 a někdo mi ji nabídne, může se stát, že druhej napíše, že mi za něj dá 8.000, protože ví, že má tu hodnotu. Co já udělám? Pokud napíšu tomu prvnímu, ať se nezlobí, ale že ho prodám za těch 8 a někdo mi nabídne 10 a já ho za tu cenu opravdu prodám, stal jsem se de-facto dražitelem a porušil jsem pravidla stránek. Mám tedy chápat pravidla jako povinnost prodat za těch 5.000, případně napsat, že jsem si to rozmyslel a soukromně se domluvit s tím druhým kupujícím? Pokud je možný to auto prodat za těch 10.000, co je pak špatnýho na tom, že potencionální kupující upozorním předem, že pokud někdo nabídne víc... ???

 
13.12.07 - 23:11 KurvikCv [odepsat]
Takže je tu 60% komunistů

 
13.12.07 - 23:06 majkl_bb [odepsat]
To Barnabášek: Jde o to, jak velkej vliv bude mít výsledek ankety na samotnou aukci. Zatím to vypadá, že ji 60% hlasujících nechce. Ale těch 40 % je poměrně dost na ignorování. Já hlasoval pro ANO, ale to neznamená, že chci plnohodnotný aukce. Úplně by mi stačilo, kdyby bylo možný psát obdoby typu "cenu nabídněte", nebo "kdo nabídne víc, vyhrává". To prostě patří k tržnímu hospodářství, ať se to někomu líbí, nebo ne. Možná by se nemuselo zakazovat slovo "aukce", nebo "dražba", ale stačilo by zakázat časový omezení, který aukce na internetu většinou mají.

 
13.12.07 - 22:54 Barnabášek [odepsat]
Já osobně proti aukcím nic nemám, ale jen pokud budou splňovat jasný pravidla a hlavně pokud budou mít svojí vlastní sekci. Nerad bych se prohraboval každým přihozením na aukci když bych si chtěl najít něco v inzerci jako takový. Striktně bych aukce v inzercích mazal. Ale podle toho jak vypadá anketa je to vlastně asi jedno, zřejmě tady aukce vůbec nebudou. Možná tak přijdeme o nějaký dobrý díly, ale za udržení stránek to rozhodně stojí.

 
12.12.07 - 18:06 Tomáš [odepsat]
Když aukci, tak s jasnýma a pevnýma pravidlama. S tím, že by sekce inzerce fungovala dále, pouze by se v ní nesměly vyskytovat inzeráty podobné aukci. Aby prodávající (i kupující) předem věděli, co mohou od daných typů inzerátu očekávat a jaké mají zároveň povinnosti.

 
11.12.07 - 15:53 Skippy [odepsat]
To Admin:
Jo jo, počkáme a uvidíme. A kdyby to prošlo, tak ti "chytří" přijdou sami velice rychle na to že tímhle způsobem nezbohatnou.

 
11.12.07 - 15:06 Admin [odepsat]
[e-mail][www]
To Skippy: Právě, třeba u vzácných dílů bych to dovedl pochopit. A když o tom tak přemýšlím, možná by to bylo i řešení problému s vyklízením garáže, prostě to dám do dražby a budu čekat na zoufalce, který přihodí a bude si to muset vzít . Ne, to jen na odlehčení, je právě nesmysl, aby se tu pak dražily blbosti, které se dají prodat běžným způsobem.
Já si myslím, že je to jen přechodný boom, prostě něco nového, v co mohou někteří lidé vkládat zbytečně velké naděje.
Však uvidíme, jak dopadne anketa...

 
11.12.07 - 14:49 Halič [odepsat]
Nevím jak vy,ale podle mě je to věc prodávájícího,záleží jen na tom,zda se najde kupec.

 
11.12.07 - 14:16 Skippy [odepsat]
To Admin:
Těch pár korun jsem ti slíbil a taky ti je dám. Mne to nezabije, tebe to sice taky nevytrhne, ale svůj slib dodržím.

Máš pravdu v tom že si asi někdo myslí jak jsem si nenamastil kapsu. A to je právě to co mne štve. Nikdo se nezajímá o to že díky nízké vyvolávací ceně se dá na aukci i prodělat. To je každému jedno. Ale když se u jedné nebo dvou položek vyšplhá cena hodně vysoko, tak se hned najde někdo kdo si myslí jak jsem na tom nezbohatnul. Občas mne skutečně ještě lidská závist dokáže vytočit a proto jsem taky tak reagoval.

Jsem ale přesvědčenej o tom že tohle žádný výhodný byznys není. Dílů které jsou vzácné je relativně málo a cena u nich bude vysoká i bez aukcí. A běžné díly by mohl dražit jen blázen, nebo na aukci nikdo neodpoví a pozná sám že napsal nesmysl.

Pokud bys dokázal upravit stránky tak aby se posouval čas tak jak jsem psal hned v prvním příspěvku, tak myslím že by aukce měla smysl a daly by se na nich sehnat i díly které běžně nejsou. Klasická inzerce by tím určitě nezanikla, toho se nebojím.

[1-30]   [31-60]   [61-62]   

Přidat nový komentář
Přidávat komentáře mohou jen registrovaní uživatelé !


Autoklub Trabant Brno
© 2005-2020 by Martin, sponzored and managed by Tomáš
Prosím o dodržování pravidel stránek.
loadtime : 0.197337, 5.12.20 - 03:52:07, uptime : 314 dnů 0 hod 25 min, volné místo : 7069 MB
<- prosinec
2020
->
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Volby
Přihlásit se

Přihlášení lidé
nikdo tu není