Úvod


Odkaz na archivLegislativa->Přepis
Klíčová slova:
Určeno pro: pro všechny vozy


V tomto tématu je 65 příspěvků

[Předchozí] | [Další]
 
2.02.18 - 19:14 netOpýr [odepsat]
To Barkasník: jedině zkusit jinou úřednici...

 
2.02.18 - 16:16 Barkasník [odepsat]
To Pajka - díky za rady, přepis bez řízení vypadá zajímavě.
Jinak k tomu je / není v registru. Nechtělo se mi si brát volno a ve snaze zvýšit ochotu úřednice - poslal jsem tam ženu s 2 malejma děckama. Nicméně jí nic neřekli a poslali jí jinam. Tím to zatím skončilo. Jak mám dobrou motokarmu a gastrokarmu, tak úřední mám mizernou :-)

 
12.01.18 - 12:16 Pajka Vrakař [odepsat]
Na základě zkušeností několika lidí jsem sepsal postup, jak převádět vozidlo po mrtvých: http://www.jawa-50.cz/clanek/navod-prepis-vozidla-motocyklu-po-zemrelem-majiteli-postup.html

 
12.01.18 - 11:20 HonzaBK [odepsat]
mám obě zkušenosti.
Dědicové tvrdí prodal to tatínek ještě za života, nic s tím nechceme mít společného a basta fidli, ani za bakšiš se nechtějí jakkoli angažovat. Na druhou stranumám zkušenost, že za peníze bez problému s tebou zajdou a vše vyřídí /nebo dají plnou moc k vyřízení). K tomu že něco není v registru jsem taky to řešil jednalos e o skutra - prase. Šel jsem ho přepsat a oni mě řekli že nic takového v počítači nemají. Ale asi po měsíci zjiš´tování, když nic nenašli, tak ho normálně do registru dopsali a bylo to OK. Já měl to štěstí, že bývalá majitelka žila a byla velmi překvapená když jsem jí našel že to prodala před 50 lety a že ten skutr ještě existuje. takže vždy záleží jen na přístupu těch lidí.

 
10.01.18 - 10:45 Zahajskej [odepsat]
[e-mail]
Pokud by to bylo potřeba pořešit s dědici, tak je to problém. Jestliže to neprošlo dědickým řízením, jako že ne, museli by to znovu otevřít. A to se nikomu nechce, je to hlavně časově náročné a nějaká ta koruna při tom taky padne. Většinou se o tom dědicové odmítnou bavit.

 
9.01.18 - 18:52 Pavel JHB [odepsat]
To Barkasník: Pokud máš papíry které nemají zapsanou ekolikvidaci nebo jak se to teď jmenuje, můžeš motorku z veteránskejch vrátit na normální. Podrobnosti ti dodá Maja. Jinak stav ti opravdu řeknou na úřadě. Opět je potřeba počítat s tím, že v našem banánistánu na to úřednik z vedlejší židle může nahlížet jinak

 
9.01.18 - 18:26 pd121 [odepsat]
To Barkasník: Jestli je nebo není v registru řeknou každému. Jednou jsem platil za hledání 50 Kč, pak už to nechtěli.

 
9.01.18 - 16:25 Barkasník [odepsat]
Abych nezakládal další vlákno:
Má někdo zkušenost, jestli mi řeknou je-li vozidlo vedeno v registru aniž bych byl jeho vlastníkem? Úplně mi od nich stačí Ano/Ne.
Koupil jsem před pár lety motorku Péráka v krabicích od týpka co jí zas kdysi koupil od syna majitele psaného v TP. Smlouvu samozřejmě žádnou naměl, nebo ztratil a dokázal ji akorát rozebrat a nechat opískovat. Syna majitele bych asi i našel, ale nechce se mi v tom zatím moc hrabat. Mám totiž podezření, že motorka v registru nemusí být (nebyla dána do počítače). TP není zrušen, ale poslední zápis 1967 na VB Příbram (tehdá to mělo VB na starosti). Oni mají prý povinnost to někde fyzicky dohledat, ale snadné to určitě nebude. Prostě pokud by to tam neměli, udělal bych Včka. A pokud to tam mají, zkusil bych se dohodnout s dědicema....
Jasně, můžu se tam asi zeptat, ale já mám z těch úřadů vždycky kopřivku...

 
24.09.17 - 10:38 Pavel JHB [odepsat]
To Zahajskej: Je ještě jedna možnost, že se dědicové zřeknou ve prospěch přímo jednoho z rodiny a ten to pak prodá. Alespoň takto jsem to měl já, když jsem kupoval motorku. Je to ale něco přes 10 let. Každopádně je to problém, všichni zúčastnění pochopi, že cena je nesmírná Já měl výhodu, že byla ve hře jen nějaká teta od Brna.

 
24.09.17 - 09:45 Zahajskej [odepsat]
[e-mail]
To Marc: Jiná možnost, myšleno legální, než opětovně otevřít dědické řízení nejde.

 
23.09.17 - 18:59 Marc [odepsat]
Dobrý den, chtěl bych se tu optat. Mám možnost koupit auto, který je pojizdný, jen je napsaný na člověka který je posmrti. Dědictví není bohužel dotažené do konce a nikdo se nechce zabývat starým krámem... nesetkal se tu někdo se stejnou situací jak auto přepsat na mě po někom kdo už nežije? Nebo neporadil? Předem děkuji za informaci

 
24.01.16 - 16:48 STK Juraj [odepsat]
[e-mail][ICQ]
Otázka na Slovákov, má niekto skúsenosti s prepisom auta v depozite? Prípadne ešte konkrétnejšie, je možné prepísať auto bez STK a následne ho uložiť do depozitu? Auto je v stave, že nie je schopné tou STK prejsť. Má niekto skúsenosti?

 
18.05.15 - 20:30 AMPERAK [odepsat]
To Pajka Vrakař: díky, snad se vydaří. ted jště aby majitel žil. protože v tom případě mám krásné doklady na qeka. a jinej na nich nejezdí, protože ta SPZ, která je zrovna ve favoritu v kufru, je platná. nebyla přidělena jiná.

 
18.05.15 - 16:50 Pajka Vrakař [odepsat]
To AMPERAK: Možnost zneužití osobních údajů je minimální a vzhledem k tomu, že dnes musíš mít ke všem úkonům ověřenou plnou moc, tak ani smlouvu nezfalšuješ. Tím jim když tak argumentuj a jestliže nepochodíš u jednoho úředníka, zkoušej další (třeba i v jiných obcích). Oni když si tu SPZ do počítače dají, tak jim to vyjede vše. Dokonce mají přístup do evidence obyvatel, tak se můžou podívat, kam se případný člověk přestěhoval, jaké má potomky, popřípadě kdy zemřel a tak. To že nejsou oprávněni cizím osobám sdělovat osobní údaje jiných lidí je jen předpis. Narozdíl od jiných úředníků by totiž do evidence osob měli mít nepodmíněný přístup (většina kompetentních osob musí sdělit důvod nahlížení). Držím palce...

 
18.05.15 - 12:19 Pajka Vrakař [odepsat]
To AMPERAK: Správně by ti to sice neměli říct, ale zkus přímo na dopravce poprosit, aby ti řekli aspoň adresu majitele. Záleží na konkrétním úředníkovi.

 
18.05.15 - 11:53 AMPERAK [odepsat]
Sháním někoho, kdo by mi zjistil adresu majitele dle čísla a SPZ. dozvěděl jsem se, že ten qek, co mám na zahradě, má platné doklady, ale ten od kterého jsem ho dostal ho před pěti lety dostal od člověka, na kterého už nemá kontakt.
Na dopravce mi pověděli, že když si seženu majitele, a přepíšu to, zustane mi i ta krásná puvodní značka.

Takže sháním majitele. SPZ a číslo z oje klidně pošlu, ale v SZ

 
23.09.11 - 10:34 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To KurvikCV: No konečně,marně se tady snažím vysvětlit,že se zmíněnou paní s průkazkou ZTP se jedná o příspěvek na provoz motorového vozidla.Už jsem to psal včera ve 13.25,že se nebavíme o příspěvku v hmotné nouzi.V tomhle žádnou zkušenost nemám,ale asi to tak bude.

 
23.09.11 - 08:32 KurvikCv [odepsat]
To vasek: ale Habr myslí ten příspěvek od sociálky,když člověku nestačí důchod a socka mu doplácí nájem,nebo příspěvek v hmotný nouzi,tam prokazuješ,že třeba nemáš mikrovlnku,barevnou TV a tak.Když se socka doví,že člověk vlastní auto,tak mu příspěvek seberou,ty mluvíš o příspěvku na provoz auta a to je něco úplně jinýho.Takže když budete přepisovat přes ZTP neměl by ten člověk pobírat soc.dávky,aby o ně nepřišel.

 
23.09.11 - 07:24 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To habr: Mám průkaz ZTP-nemám dopravní prostředek,nemám nárok na příspěvek.
Mám průkaz ZTP-mám dopravní prostředek,mám nárok na příspěvek.Koupim auto na jeden den,nemám nárok na příspěvek,protože vyřizení tohoto příspěvku trvá dost dlouho,a když budu mít auto pouze jeden den,tak o něj nemůžu ani žádat,tudíž nemůžu přijít o něco,co nemám.

 
23.09.11 - 00:16 habr [odepsat]
[www]
To vasek: Původně jsem chtěl psát o případu kdy ZTP babička na sebe napsala na jeden den vnukovo auto aby on ušetřil 3000 korun a jak dopadla, ale pak jsem si uvědomil, že to nemá smysl.

 
22.09.11 - 17:39 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To Pavel JHB: S tou hospitilizací máš pravdu,zrovna tak s prošlou STK,ale znovu,bavíme se o ekodaňi,a to v žádném případě nemůže o tento příspěvek přijít.

 
22.09.11 - 14:37 Pavel JHB [odepsat]
To habr: Ono to zalezi na tom, jak a o co zadas. Znam cloveka, kterej pobira na prakticky zdravou tchyni kterou kvuli tomu prestehoval do sveho palace kolem ktereho stoji 5 aut 23 mesicne. Pro davky si nejezdi mercedesem, ale sportovnim bavorem... Bydli na vsi, kde se vi vse, takze samozrejme byl napraskan, vse bylo provereno bez chyby...
Ja zadal o davku na matku, ktera temer nechodi, nevidi a vyzaduje prakticky celodenni peci byla mi zamitnuta, takze to tahnu ze sveho, protoze je to moje mama....

 
22.09.11 - 14:30 Pavel JHB [odepsat]
To vasek: Ano presne tak, navic ne kazdy invalida pobira prispevek kvuli hmotne nouzi. Ja to protahl pres matku a hotovo. Ma ZTP pouze kvuli veku a vazne operaci nohy. Ono je tech klicek milion. Pokud jses napr. hospitalizovan dele nez 3 tydny mel bys vratit cast prispevku na PHM. Pokud nemelo auto STK (v mem pripade 3 dny z duvody poruchy mereni EM) tak ti zkrati pomernou cast prispevku - mne za 3 dny cca 9.5% ) atd....

 
22.09.11 - 13:25 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To habr: Ty ale píšeš:To nebezpečí ji opravdu hrozí.Může po dobu co vlastní vůz přijít o příspěvek atd.atd...To,že si držitel ZTP koupí auto,neopravňuje nikoho v téhle republice,ani v kraji,aby ho o příspěvek na pov.ruč. připravil,kdyby totiž auto neměl sám,ani nikdo z rodiny,žádný přispěvek by nepobíral.Taky neřeším problém nároku na příspěvek k zákonnému pojištění(nevim proč píšeš problem o něčem na co má držitel ZTP nárok,ale budiž),těch několik motorových vozidel je sice napsaných na moje jméno,ale patří úplně někomu jinému.Bavíme se o eko,ne o lidech,kteří si jezdí pro dávky v hmotné nouzi Mercedesama.Tak ještě jednou:tím že si koupim xxxx vozidel,které zbavím ekodaně,a následně je prodám neporušuji žádný zákon,a tudíž nemohu přijít o žádné z výhod držitele ZTP.

 
22.09.11 - 11:45 habr [odepsat]
[www]
To vasek: Všichni invalidé v této republice nevlastní několik motorových vozidel a neřeší problém ke kterému z vozů si mají uplatnit nárok na příspěvek k zákonnému pojištění, jsou i tací invalidé, kteří pobírají příspěvek v hmotné nouzi a nákupem motorového vozidla by svoji nouzi popřeli, ono se na sociálce sice občas vyskytuje, že si občan přijede Mercedesem pro dávky, ale obyčený člověk by na to mohl doplatit. A také je zde pravidlo, že co kraj, to jiný přístup.

 
21.09.11 - 20:01 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To habr: Proč by měla o příspěvek přijít,zato,že si koupila auto?,to je na hlavu postavený,vždyť držitelům prů kazek ZTP-P ještě 100000.- dávají,a to každých 5 let.A ani nemusí vlastnit ŘP!

 
21.09.11 - 17:58 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To Pavel JHB: Tak nějak nechápu,mám ZTP a pobírám příspěvek na povinné ručení,v současné době vlastním několik automobilů s různým obsahem,ale příspěvek dostanu pouze na jedno,a to od kterého přinesu velký TP s platnou STK,a zelenou kartu,obsah nerozhoduje,tak nevim proč by měl někdo o tento příspěvek přijít.Pokud to zákon umožňuje,a to zatim umožňuje tak nechápu o čem tady píšete.A potom co mají zjišťovat,na DI vědí jak seš na tom,a na sociálním jim je to šumafuk,stejně ti dají příspěvek jenom na jedno.

 
21.09.11 - 14:51 Pajka Vrakař [odepsat]
Nepřijde. Teda nemám tuto zkušenost.

 
21.09.11 - 07:13 vasek [odepsat]
[e-mail][www]
To wartas: Nepřijde o nic,můj e-mail a mobil najdeš v kartě,a nebo přes SZ.

 
21.09.11 - 03:21 Pavel JHB [odepsat]
To habr: Sami od sebe to nezjistujou, propojeni nemaji. Musel by to vykecat nejaky bdely spoluobcan....

[1-30]   [31-60]   [61-65]   
Přidat nový příspěvek
Jméno : *
WWW :
E-mail :
ICQ :
Text : *
Jsou povoleny tagy <b>, <i>, <u>, odkazy pište ve tvaru www.neco.xxx nebo http://www.neco.xxx
*1* *2* *3* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17* *18* *19* *20*
[Další smajly]Autoklub Trabant Brno
© 2005-2019 by Martin, sponzored and managed by Tomáš
Prosím o dodržování pravidel stránek.
loadtime : 0.376987, 17.01.19 - 04:26:45, uptime : 21 dnů 12 hod 53 min, volné místo : 10141 MB
<- leden
2019
->
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Volby
Přihlásit se

Přihlášení lidé
netOpýr